מקשיבים לך

סיוע בפורום

סיוע במייל

למילה הכתובה יש כוח מרפא. לעיתים, כאשר פורקים את מה שמכביד על הנייר- מרגישים הקלה, כאילו חלק מן הכאב עבר מן הלב לדף. כשאתם מרגישים צורך לפרוק את אשר על ליבכם אתם מוזמנים להיעזר במייל של סהר. כתבו לנו, אנו נקרא וניתן לכם מענה תוך יממה.

לפנייה לסיוע:

  פורום לתמיכה נפשית

  פורום סהר באתר תפוז מהווה מקום זמין, מכיל ומכבד שבו ניתן לחלוק ולשתף. מרחב שבו משענת ותמיכה הדדית עבור מי שחווים מצוקה נפשית ומרגישים בצומת של משבר. אנחנו מאמינים ששיתוף, אחווה והקשבה אמפתית יכולים לפעמים להוות מקור לשינוי ותנועה מול התמודדויות עם הצפה, תקיעות, כאב, חוסר אונים ועוד. הפורום נועד להוות קבוצת תמיכה ולהכיל דיונים בין אנשים שנמצאים בשלבים שונים של התמודדות עם הקושי והכאב נפשי.

  הצטרפו לפורום

  אנשי סהר מקפידים על אנונימיות ודיסקרטיות מירבית של הפונים. לפיכך, אין צורך לתת פרטים אישיים כאשר פונים באמצעות האתר. אולם במקרים של סכנת חיים, סכנה לפגיעה עצמית או בזולת, או סכנה של פגיעה בקטין – לא ניתן להבטיח אנונימיות . סהר שומרת בידה את הזכות, לפי שיקול דעתה, לעשות שימוש במידע ולהעבירו לידי הרשויות המוסמכות, כנדרש על פי החוק. לקריאת התקנון המלא לחצו כאן

  שאלות ותשובות

  בצ'אט כל מי שפונה משוחח עם מתנדב או מתנדבת של סהר – אחד על אחד, בדיסקרטיות וללא עלות. אנו כאן כדי לספק לכם אוזן קשבת, בית חם והכלה מלאה. 

  הצאט פתוח 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה

  מתנדבים קשובים ואכפתיים שעברו הכשרה מעמיקה. המתנדבים אינם אנשי טיפול והשיחה אינה מהווה תחליף לטיפול. 

  לרוב השיחה בסהר היא עד 40 דקות, לעיתים היא קצרה יותר ולעיתים מעט ארוכה יותר. אנו משתדלים לאפשר מקום ופינה חמה לכולם.

  אם הגעתם לשוחח ולא נענתם מייד, אתם מוזמנים להמתין איתנו עד שאחד המתנדבים שלנו יוכל לקבל את השיחה. במידה ואינכם יכולים להמתין, אתם תמיד מוזמנים לשלוח אלינו מייל וננסה לענות עד 24 שעות.

  לצערנו, ניתוקים מתרחשים לפעמים כתוצאה מבעיות טכניות. פשוט נסו להתחבר שוב. אנחנו נחכה לכם.

  לחיצה על כפתור ״צ׳אט whatsapp״ תפתח שיחה עם מתנדבי סה״ר באפקליציית whatsapp שמותקנת על על הטלפון הנייד שלך או על המחשב.

  במידה והאפליקציה לא מותקנת, ניתן להתקין אותה או להשתמש בשירות whatsapp web שלא דורש התקנה.

  האנונימיות של הפונים אלינו נשמרת למעט מקרים בהם קיימת סכנת חיים ממשית או פגיעה בקטינים וחסרי ישע. במקרים אלה אנו מחוייבים לדווח על פי חוק לגורמי סיוע נוספים. בנוסף מאגרי השיחות, ללא פרטים מזהים, משמשים לצרכי בקרה,  מחקר וסטטיסטיקה.

  היישום Whatsapp לא מאפשר אנונימיות מלאה. שמך ומספר הטלפון שלך יופיע במערכת כפי שהגדרת אותו באפליקציה. יחד עם זאת, למתנדבי סהר אין אפשרות לראות את תמונת הפרופיל שלך ובאפשרותך לבחור כינוי אחר בו תרצה להשתמש.

  המתנדבים לא רואים את תמונת הפרופיל. השם שהגדרת באפליקציה ומספר הטלפון מופיעים במערכת.

  כן. ניתן להגיע לצ'אט יותר מפעם אחת אך לעיתים נגביל את מספר הפניות והתדירות על מנת שהשיחה לא תהווה תחליף לטיפול.

  כדי לשמור על האנונימיות של הפונים, גם המתנדבים בסהר נשארים אנונימיים ואינם מוסרים את שמותיהם או את הפרטים האישיים שלהם במהלך השיחה.

  כל המתנדבים בסהר הם מעל גיל 24. טווח הגילאים של המתנדבים שלנו רחב וכך גם הרקע האישי והמקצועי שהם מגיעים ממנו. המשותף לכולם הוא הבחירה שלהם להעניק כתף תומכת, אוזן קשבת ומקום מכיל למצוקות שתבחרו לשתף.

  לסה"ר פונים אנשים שבאמת ובתמים זקוקים לעזרה. מתחזים מונעים מאנשים במצוקה את האפשרות לקבל סיוע. אנו מתייחסים בחומרה רבה לניסיונות להטריד, לשקר, לרמות או להטעות את מתנדבי סה"ר. הטרדה באמצעות האינטרנט היא עבירה על החוק. למרות התקשורת האנונימית, יש לנו את הדרכים לאתר מתחזים באמצעות המשטרה.  אנו מבקשים מהפונים אלינו להימנע מהפרעות כגון אלו כדי לאפשר המשך פעילות תקינה של שירותי הסיוע.  אנו מבקשים להזהיר כי במידה ויהיה ניצול לרעה של השירותים אותם מפעילה עמותת סה"ר אנו ננקוט בכל האמצעים הנדרשים על מנת לאתר את העוברים על החוק.

  צ׳אט הסיוע מהווה שירות משלים, בלתי פורמאלי, מרחב שבו יש עיבוד והבנת תהליכים שיכולים לתרום גם לטיפול הפורמאלי.
  אין בשירות תחליף להחזקה וטיפול בקהילה.

  אתם מוזמנים לשתף כל שעולה על ליבכם. עם זאת, אנו מבקשים לשמור על התבטאות מכבדת כלפי הסייעים בצידו השני של הקו, ללא ביטוים תוקפניים.
  במידה ויעלה תוכן שאינו מותאם לשירות אנו מבטיחים לומר זאת.
  ENG
  ARB

  את.ה כבר לא לבד, שנדבר?

  לוואטסאפ
  ENG
  ARB