תקנון ה-Whatsapp של סהר

בשירות הwhatsapp האישי של סהר ניתן לשתף במחשבות וברגשות שלכם ולקבל תמיכה ומידע.

המתנדבים והמתנדבות בסהר אינם אנשי טיפול. כל המתנדבים עברו תהליך של הכשרה מקצועית ומעמיקה שהכשירה אותם לתפקידם ההתנדבותי ונמצאים תחת ליווי והדרכה של אנשי מקצוע בעת פעילותם בסהר.

שירות הwhatsapp נועד לספק הקלה וסיוע נפשי ראשוני בלבד ואינו מהווה תחליף לטיפול ע”י אנשי מקצוע. לסהר שמורה הזכות לבקש מפונים אשר משתמשים בשירות לעיתים תכופות לצמצם את הגעתם לשירות.

כניסה לשירות הwhatsapp של סהר תפתח את השיחה איתנו באפקליציית whatsapp שמותקנת על על הטלפון הנייד שלך או על המחשב.

לא ניתן לשמור על אנונימיות מלאה ומוחלטת דרך שירות הWhatsapp . אין למתנדבי סהר אפשרות לראות את תמונת הפרופיל שלך ושמך יופיע כפי שהגדרת אותו באפליקציה. מתנדבי סה"ר שומרים על אנונימיות מלאה מול הפונים ולכן לא ניתן לבקש לשוחח עם מתנדב או מתנדבת עימם שוחחת בעבר.

משך השיחה הוא עד 40 דקות – פעם אחת ביום. מסגרת הזמן נועדה לאפשר לנו לתת מענה לכמה שיותר פונים בכל משמרת, לצמצם הצפה רגשית או תלות בערוץ הסיוע.

אתר האינטרנט של סהר כולל פורום לתמיכה נפשית, כתובת מייל לשליחת הודעות, מאמרים לעזרה עצמית, הסכת (פודקאסט), ומאגר ארגוני סיוע בקהילה על מנת שתוכלו להיתמך גם מחוץ לשעות הפעילות של שירות הWhatsapp.

מתנדבי סהר מחוייבים לשמור על סודיות ולכן הפרטים האישיים שלך ותוכן השיחה ישארו חסויים. ישנם מקרים (המפורטים מטה) בהם לא נוכל להבטיח סודיות. מתנדבי סהר עובדים כצוות ומשתפים אחד את השני כחלק מנהלי העמותה וזאת על מנת לסייע לך בצורה הטובה ביותר. לאור זאת, הסודיות המובטחת אינה כוללת את צוות התמיכה.

לתשומת ליבך: מאגרי השיחות, ללא פרטים מזהים, משמשים לצרכי בקרה, מחקר וסטטיסטיקה, והפיכת השירות לאיכותי יותר.

להלן מקרי החירום בהם לא נוכל להבטיח לפונים אלינו סודיות:

אם במהלך שיחה איתך נתרשם כי את/ה נמצא/ת בסכנת חיים ממשית ומיידית – אנו נעשה כל ניסיון להעניק לך עזרה, נפעיל נהלי חירום של העמותה, שעשויים לכלול גם דיווח לגורמי הצלה-לשם הצלת חייך.
אם נתרשם שאת/ה מתכוון/ת לפגוע באופן חמור באדם אחר או לבצע פשע.
אם ייוודע לנו כי ההורים או גורמים אחרים שאחראים עליך מתעללים או פוגעים בך חל עלינו חוק המחייב אותנו להעביר את פרטיך לרשויות בכדי שיוכלו לסייע לך.
כל המתנדבים בסהר מעל גיל 24, על פי דרישות משרד הבריאות, וכולם נמצאים כאן מתוך בחירה לתת כתף תומכת, אוזן קשבת ומקום מכיל למצוקות שלך.

מחכים לך…אל תישאר/י עם זה לבד…

שלך,

מתנדבי סהר