החלמה

תהליך ההחלמה יארך זמן ולא יהיה קל. אנשים רבים שואלים אותי כמה זמן זה ייקח, אבל אני לא יכולה לענות על שאלה כזו, וגם אף אחד אחר לא צריך לחשוב שהוא יכול לענות. כל אחד שונה מרעהו, וכל אחד יחלים בקצב שלו. אי אפשר לקצוב גבול זמן להחלמה. אני יכולה להגיד לכם שהפרעת האכילה לא תעלם בין לילה כפי שאנשים רבים היו מייחלים. ללכת למיטה בלילה, לקוות ולהתפלל שבבוקר זה לא יהיה שם יותר, זה לא מה שיעזור לכם. רק תרגישו עוד יותר רע כשתתעוררו ותמצאו שזה עדיין נוכח בחייכם. קבלה היא הדבר הטוב ביותר. קבלו את העובדה שנכון לעכשיו, יש לכם הפרעת אכילה, אבל הזכירו לעצמכם שזה רק זמני. ככל שתצעדו קדימה בהחלמה האישית שלכם, כך תישאר הפרעת האכילה יותר מאחור, ותהפוך לחלק מהעבר שלכם. ההחלמה קשה, אבל שוב, כך גם החיים עם הפרעת אכילה.

אני יודעת שרציתי תיקון מיידי של המצב והחלמה מיידית. גיליתי שאין תיקונים מהירים. שנאתי לחיות מדי יום עם הפרעת אכילה ורציתי נואשות שזה יעלם כך שאוכל להרגיש טוב, לחוות אושר ולהתחיל לחיות. הגעתי למסקנה שיש לי שתי אפשרויות:

1) אני יכולה להמשיך לדבוק בהפרעת האכילה, להפסיק להלחם, ולהיכנע לה.

או

2) אני יכולה לקבל החלטה להיפטר ממנה, להלחם בה יום יום ולקבל עזרה וטיפול.

לא משנה איזו בחירה עשיתי, ידעתי ששום החלטה לא תעניק לי הקלה מיידית מההרגשה הכל כך נוראית שעמה חייתי. אחרי שניצבתי בפני שתי האפשרויות ידעתי שהטובה מביניהן היא השנייה. ע"י בחירה באפשרות השנייה, קיבלתי את העובדה שבמשך פרק זמן אמשיך להרגיש רע, אם לא יותר גרוע, אבל בסופו של דבר הדברים יתחילו להראות בהירים יותר, ארגיש טוב יותר ואחלים, ואקבל את חיי בחזרה. לו הייתי בוחרת באפשרות הראשונה הייתי ממשיכה להרגיש רע ללא שום סיכוי להחלמה ושום סיכוי לחיים. אני מניחה שמה שאני מנסה לומר הוא שכאשר אתם מחליטים להחלים, קבלו את העובדה שזה תהליך שדורש זמן. אינכם עומדים להרגיש טוב מיד. זה יכול לקחת זמן רב עד שתרגישו טוב יותר, וזה תלוי במיוחד בבעיות שמונחות בבסיס ואשר אותן עליכם לעבד. אבל דעו תמיד, שעם הזמן תרגישו יותר טוב. החלמה היא קשה, אבל בהחלט שווה את הכל.

אני מקווה שהפרק הבא יהיה לעזר לאלה שמתחילים את התהליך, ולאלה שכבר נמצאים במהלך המסע לשחרור מהפרעת האכילה. אני מאחלת לכולכם הצלחה בזמן שאתם מנסים להשמיד את הפרעת האכילה שהחזיקה אתכם במאסר במשך כל כך הרבה זמן.