מייסדי העמותה

פרופ' ישראל אורבך ז"ל

תמונה של ישראל אורבך

פרופ' ישראל אורבך ז"ל, פרופ' לפסיכולוגיה קלינית, היה ממייסדי העמותה וחבר ועד מנהל. פרופ' אורבך הוא מבכירי החוקרים בעולם בנושא האובדנות וזכה להכרה בינלאומית בתחום. בעבודתו חקר ולימד פרופ' אורבך את נושא הכאב הנפשי הבלתי נסבל שחווים אנשים אובדניים. הוא עסק בחשיבות הגדולה להיות עם האדם בכאב שלו ולהקשיב למחשבות האפלות המובילות לבדידות ולתחושת היאוש. פרופ' אורבך היה חדור אמונה בחשיבות הפעילות לסייע במצבי מצוקה והרבה להתנדב על מנת להשפיע בדרכו המקצועית. פרופ' אורבך התווה את הדרך לצוות המקצועי של סה"ר ותרם מניסיוני ומהידע שלו בהכשרת המתנדבים והיווה חלק בלתי נפרד מחיי העמותה באופן יומיומי בשנים הראשונות להיווסדה. מתנדבי סה"ר הולכים בדרכו של ישראל אורבך והם מיישמים מדי יום את הדרך שהתווה: להיות עם הפונים והכותבים בכאב שלהם, להיישיר מבט אל היאוש והכאב הבלתי נסבל ולנסות להושיט יד לכל מצוקה נפשית. תרומתו ונוכחותו מלווים אותנו לאורך כל הדרך.

פרופ' עזי ברק

תמונה של עזי ברק

פרופ' עזי ברק, פסיכולוג המתמחה בפסיכולוגיה של סייברספייס, חוקר ומלמד באוניברסיטת חיפה היה ממייסדי העמותה. עיקר עיסוקו של פרופ' ברק בחקר ההיבטים הפסיכולגים של האינטרנט החל בשנת 1995 והתמקד בשני היבטים: השפעת השימוש באינטרנט על האדם מצד אחד, והניצול של האינטרנט לצרכים פסיכולוגיים וחינוכיים (תמיכה נפשית, איבחון, טיפול, למידה מקוונת ועוד) מצד שני.פרופ' ברק עוסק בנושאי יחסים ברשת, רגשות המתפתחים על בסיס וירטואלי, מאפייני התנהגות מקוונת ועוד.

עמותת אשנ"ב

את סכום התרומה הראשון שאיפשר את הקמתה של סה"ר כעמותה עצמאית גייסה עמותת אשנ"ב אשר החלה את פעילותה בשנת 2000 ופועלת לקידום שימוש נבון וחיובי ברשת. העמותה פועלת כדי למזער את הסיכונים והסכנות ברשת מצד אחד ומצד שני מעצימה את הפעילות החיובית והנבונה של הרשת. עמותת אשנ"ב הוקמה ע"י ד"ר אבשלום אדרת, יזם חברתי ומרצה באקדמיה בתחום היזמות החברתית, ומנציחה את זכרו של בנו, ערן אדרת ז"ל, אשר התאבד במהלך שירותו הצבאי. עידוד להחלטה גורלית זו והנחיות כיצד לבצע את התאבדותו קיבל ערן בחדר צ'אט באינטרנט בשנת 1997. עמותת סה"ר מוקירה את תרומתה של עמותת אשנ"ב אשר היוותה את קרש הקפיצה הראשון להקמתה.

שותפים

לוגו גוד פיפל
אלטשולר
JFNJ_Logo_Supported_2
אשנב
לוגו נילסן
תפוז
משרד-הבריאות
מכם
לייבפרסון
מיטב-דש
פייסבוק
לוגו שותפים righthous