מחקר והערכה

לעיתים קרובות פונים אלינו חוקרים על מנת לשתף פעולה בפרוייקטים חדשים של מחקר. אם יש לך רצון לשתף פעולה עם סה"ר לצרכי מחקר ויש לך הצעת מחקר מגובשת, אנא שלח את הבקשה בטופס יצירת הקשר באתר. חברי הועד המקצועי יבחנו את הבקשה. אנו ממליצים לך לקרוא את קטגוריית ה"שאלות הנפוצות" לפני מילוי הבקשה.

עמותת סה"ר נותנת עדיפות למחקרים העוסקים בנושאים הבאים:

  • אובדנות, דכאון, חרדה, הפרעות אכילה, פגיעות מיניות
  • שילוב מתנדבים בתחומי בריאות הנפש
  • תמיכה רגשית אונליין
  • סיוע נפשי בחברה הערבית

תחומי מחקר שאינם במסגרת תחומי המיקוד העיקריים של העמותה:

אנו ממליצים להגיש בקשות גם אם הן אינן במסגרת תחומי המיקוד המרכזיים שלנו. יתכן ולא נוכל לתמוך בשיתוף פעולה בעתיד הקרוב, אך יתכן וסדרי העדיפויות ישתנו ונוכל לשתף פעולה עם מטרות הפרוייקט שלך.

קריטריונים מקדימים

על החוקרים הפונים אלינו להיות חלק ממוסד מוסמך (אוניברסיטה, בית חולים וכו'). ועדת האתיקה של המוסד תבחן את הצעת המחקר לפני תחילתו. בעת הגשת הבקשה, החוקר יציג שאלת מחקר מוגדרת וכן את ההשפעה החברתית או הרפואית של המחקר.

שאלות נפוצות

עמותת סה"ר תשקול הצעות של רופאים, פסיכולוגים, עובדים סוציאלים וסטודנטים לתואר שני,  בתנאי שהם מקבלים הנחיה ע"י חבר סגל בכיר של המוסד. על המועמדים להגיש את הבקשה באתר ולכלול מכתב תמיכה מחבר הסגל כקובץ מצורף. על המכתב להעיד על יכולות הניתוח והמנהיגות של מגיש הבקשה.

הצעות המחקר נבחנות ע"י הועד המקצועי אחת לרבעון. במהלך תקופה זו, צוות מהועד המקצועי יעריך את מידת ההתכנות וההתאמה של הפרוייקט שלך עם הקריטריונים ומטרות העמותה. תודה על סבלנותך.

כל שיתוף פעולה לשיתוף נתונים מחייב הסכם רשמי בין הארגונים ויכלול נושאים של סודיות, הגנה על פרטיות ועוד. תהליך זה יכול לקחת מספר חודשים.

נכון לעכשיו מערכי נתונים אינם זמינים לציבור.

אנא צור איתנו קשר דרך ה"צור קשר" ובחר באפשרות "מחקר ופיתוח" ונציג הועד המקצועי ייצור עימך קשר.